ADMET

Complete News World in United States

Strzelanina w gimnazjum w Kazaniu, głównym mieście republiki Tatarstanu, wchodzącej w skład Federacji Rosyjskiej - podały media w Rosji. Do tej pory pojawiają się różne informacje na temat liczby ofiar zdarzenia. Jak informuje Reuters, zginął jeden nauczyciel i sześcioro dzieci, agencja Interfax mówi o dziewięciu ofiarach. Lokalne media informują, że co najmniej dziesięć osób zostało rannych, cztery trafiły do szpitala.

Strzelanie do szkoły w Kazaniu. Wśród ofiar są studenci

Rosyjskie media podały, że strzelanina miała miejsce w sali gimnastycznej w Kazaniu, głównym mieście Republiki Tatarstanu, która jest częścią Federacji Rosyjskiej. Jak dotąd pojawiły się różne informacje na temat liczby ofiar wypadku. Według agencji Reuters zmarła nauczycielka i sześcioro dzieci, a firma Interfax zgłosiła dziewięć ofiar. Według doniesień lokalnych mediów co najmniej dziesięć osób zostało rannych, a cztery trafiły do ​​szpitala.

Według nieoficjalnych doniesień Napastników było dwóch. jeden z nich 19-latek miał po strzelaninie wybiec z okna – i udało mu się się zatrzymać. Po drugie: 17-letni student, który prawdopodobnie przebywał w budynku i ufortyfikował się na trzecim piętrze. Według lokalnych mediów miał brać zakładników. Według REN TV, został zabity, gdy szkoła została zaatakowana przez mukhabarat.

Nad ranem sprawcy przynieśli broń do szkoły i zaczęli klasę strzelać do swoich kolegów.

Naoczni świadkowie podali, że usłyszeli eksplozję w budynku szkoły.

REN TV doniósł, że jedna osoba zginęła, a inna została ranna. Reuters, powołując się na lokalne służby, zgłosił siedem ofiar: nauczyciela i sześciu uczniów. Interfax mówi, że dziewięć ofiar. Co najmniej dziesięć osób zostało rannych, a cztery trafiły do ​​szpitala.

Na miejsce wysłano karetki. Trwa ewakuacja dzieci z budynku szkoły, która może pomieścić nawet tysiąc dzieci.