ADMET

Complete News World in United States

Pandemia koronawirusa w Egipcie

Wirus koronowy: Egipt zaostrza przepisy dotyczące epidemii

Władze Egiptu zdecydowały się na wprowadzenie kilku ograniczeń począwszy od 6 maja. Wynika to z rosnącej liczby infekcji w kraju. Ograniczenia będą dotyczyć zarówno mieszkańców, jak i turystów. Dowiedz się, jakie zasady już obowiązują w tej dziedzinie.

Pandemia koronawirusa jeszcze nie uciekła. W wielu krajach rośnie liczba infekcji, co skłania rządy do ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby. Takie kroki podjęły ostatnio inne strony w Egipcie.

Od 6 maja na terenie całego kraju będą obowiązywały bardziej restrykcyjne zasady ruchu, które będą dotyczyć zarówno mieszkańców, jak i turystów. Jak dotąd w dwutygodniowych trudnościach zostały wprowadzoneAle ich wycofanie będzie zależało od rozwoju sytuacji epidemicznej w regionie.

Zobacz także

Zanzibar

indyk

Wirus koronowy: Egipt zaostrza przepisy dotyczące epidemii

Egipt postanowił zaostrzyć przepisy dotyczące epidemii. Premier Mostafa Madbouly zapowiedział wprowadzenie nowych przepisów w kraju od 6 maja. Początkowo będzie szanowany przez dwa tygodnie, ale mieszkańcy powinni liczyć się z możliwością jego przedłużenia.

Nowe ograniczenia dotyczą między innymi: restauracji, centrów handlowych i sklepów, które od tej pory zamykane są o godzinie 21:00. Stan zakazał dużych zgromadzeń i koncertów.

Co ciekawe, Od 12 do 16 maja przebywający tu obywatele i turyści muszą przestrzegać bardziej rygorystycznych zasad. No cóż, nie będzie mu wolno korzystać z parków i chodzić na plaże. Wszystko za sprawą lokalnego święta, które przypada 13 maja. Władze nie chcą dopuścić do kolejnego nasilenia się choroby.

Nowe przepisy dotyczą nie tylko mieszkańców, ale także turystów, którzy już przybyli do Egiptu lub mają zamiar się tu wybrać. Przypominamy, że Polacy mogą podróżować do tego kraju, ale przy wjeździe muszą wykazać negatywny wynik testu koronawirusowego nie później niż 72 godziny przed lotem.

Ponad 230 000 osób w Egipcie zaraziło się chorobą Covid-19 od początku epidemii. Osób, w tym ponad 13,6 tys. Osób. Zmarły.

Źródło: TVN24