Adrian Zandberg skomentował zwiększone poparcie dla lewicy

Nie jest to dla mnie zaskoczeniem, bo ta wiedza jest powszechna. Zmiana będzie następować krok po kroku, gdy nowe pokolenia będą wkraczały w życie publiczne – powiedział Adrian Zandberg w programie „Graffiti” Polsatu News. Według sondażu przeprowadzonego przez Events Institute, jego partia uzyskała 45 procent głosów. Rzecznictwo wśród wyborców w wieku od 18 do 29 lat.

Ankieta IBRiS „Events” pokazała, że ​​wielkie partie, z wyjątkiem lewicy, nie mają pojęcia, jak przekonać młodych wyborców. Wśród wyborców w wieku od osiemnastu do dwudziestu dziewięciu lat lewica ma największe poparcie – 45 procent. Kolejne 31 proc. Młodzi wyborcy chcą głosować na związek.

Do sondaży podchodzę zawsze z dystansu, nawet tych bardzo przyjaznych i wskazujących, że lewica rośnie w siłę wśród najmniejszych elektoratu – Adrian Zandberg powiedział w Gravity.

Dodał, że nie jest to dla niego zaskoczeniem. Ta wiedza jest powszechna. Powiedział, że zmiana będzie następować krok po kroku, gdy nowe pokolenia wejdą w życie publiczne.

Z kilku badań społecznych wynika, że ​​osoby w wieku od 20 do 30 lat, które już idą do pracy, często poznają rynek pracy po gorszej stronie – grupę wyborców, którzy częściej głosują na lewicę – powiedział.

Jak podkreślił, młodzi pracownicy, często zatrudniani na podstawie niepożądanych umów, byli „najtrudniejsi” w wyniku kryzysu gospodarczego wywołanego epidemią.

Zandberg powiedział: – Są ludzie, którzy wchodzą na rynek pracy i dowiadują się, że zarabiając dużo pieniędzy, mogą zapomnieć o własnym mieszkaniu.

Prezydent Andre Duda weźmie udział w rozpoczynającym się w czwartek szczycie klimatycznym prezydenta USA Joe Bidena. Zapytał prowadzący „Graffiti” Marcin Fijołek Zandberg Za radę, jaką lewicowy polityk może udzielić prezydentowi Dudzie.

Myślę, że radzę prezydentowi Dudzie, żeby przestał hamować. Odpowiedział, że kwestia powstrzymania złych zmian klimatycznych to kwestia przyszłości naszych dzieci.

Dodał, że prezydent „wielokrotnie mówił śmieszne rzeczy, które wydają się nie interesować od lat”.

Zandberg podkreślił, że zmiany klimatyczne to najważniejsza kwestia w kontekście najbliższych 20-30 lat. „Potrzebne są ogromne inwestycje publiczne, aby stworzyć nowe miejsca pracy dla osób opuszczających sektory gospodarki, które przyczyniają się do tego zagrożenia klimatycznego” – dodał.

Lewicowy polityk powiedział, że toczy się debata na temat optymalnego kursu dla zeroemisyjnej lub niskoemisyjnej gospodarki. – Nie wątpię, że powinniśmy postawić na mix energetyczny, bo jest miejsce zarówno na elektrownię jądrową, jak i na energię odnawialną – dodał.

Prowadzący program Marcin Vojcek zwrócił uwagę, że podobne zdanie w tej sprawie ma minister klimatu i środowiska Michel Cortika.

Minister Kurtika reprezentuje obóz polityczny, który przez wiele lat stał się sztandarem obrony energetyki węglowej i gospodarki wysokoemisyjnej – odparł Zandberg.

Leave a Reply

Your email address will not be published.