Brytyjski epidemiolog w nowych zamknięciach: nie jest prawdziwy

za. Neil Ferguson, epidemiolog, którego modele były podstawą do wprowadzenia pierwszej blokady w marcu 2020 r., Szacuje, że dalsze blokady w Wielkiej Brytanii są niezwykle mało prawdopodobne, ponieważ postęp w porównaniu ze styczniem jest imponujący.

Neil Ferguson, epidemiolog z Imperial College London, powiedział BBC, że nie można całkowicie wykluczyć blokady w „najgorszym przypadku” dla nowego typu wirusa, który byłby odporny na istniejące szczepionki.

W takim scenariuszu mogą być możliwe nowe ograniczenia w celu zwiększenia odporności człowieka na wirusa poprzez użycie zmodyfikowanych szczepionek.

Jednak, jak sam powiedział, uważa taki scenariusz za nierealny. – Czy myślę, że to możliwe? Nie, nie sądzę. Myślę, że prawdopodobnie znajdziemy się na stabilnej ścieżce wychodzenia z tej epidemii, przynajmniej w tym kraju, jak ocenia.

Dodał, że dane dotyczące malejącej liczby przypadków koronawirusa, hospitalizacji i zgonów są bardzo obiecujące.

– Z jednym zastrzeżeniem – że musimy uważnie monitorować te zmienne i gromadzić więcej danych na ich temat, jestem naprawdę bardzo optymistyczny co do sytuacji i ten optymizm stopniowo narastał w ciągu ostatnich trzech miesięcy, od przerażającej sytuacji, w której byliśmy w styczniu do on powiedział, że sytuacja jest teraz bardzo dobra.

Jego zdaniem życie zacznie wracać do normy na początku lata.

Pogląd ten potwierdzają więcej dobrych danych o epidemii z minionego dnia. W tym czasie rząd brytyjski zgłosił cztery zgony spowodowane COVID-19 i wykryto 1946 nowych infekcji.

Oznacza to, że w ciągu ostatnich siedmiu dni odnotowano 92 zgony i po raz pierwszy od sierpnia ubiegłego roku łączna liczba zgonów przez siedem kolejnych dni była mniejsza niż 100. Dla porównania – w ciągu ostatnich siedmiu dni było 146 zgonów, a 184 Z drugiej strony w poprzednim, w styczniu raport Fergusona, dzienny bilans zgonów każdego dnia przekraczał prawie 1000 osób.

Z kolei dzienna liczba nowych zakażeń koronawirusem spadła czwarty dzień z rzędu do niespełna 2000, podczas gdy w styczniu przekraczała 50 tys., A czasem 60 tys.

Od poniedziałku pierwszą dawkę szczepionki przeciwko Covid-19 otrzymało 34,67 mln osób, czyli 65,8 proc. Dorosła populacja Wielkiej Brytanii, ta ostatnia – 15,63 mln, czyli 29,7 proc.

Leave a Reply

Your email address will not be published.