Denerwujący! W Berlinie nasilają się ataki antysemickie

W Berlinie nasilają się ataki antysemickie. Jak ostrzega niemieckie stowarzyszenie, wiele przypadków jest powiązanych z … pandemią koronawirusa.

Przeczytaj także: Antysemityzm w Niemczech! „Życie żydowskie jest nadal zagrożone i nie wszyscy akceptują je jako normalną część społeczeństwa”.

Według wyników Federalnego Stowarzyszenia Centrów Badań i Informacji o Antysemityzmie w 2020 roku odnotowano 1004 przypadków ataków antysemickich.

To o 13 proc. Więcej niż rok wcześniej. W 2019 roku odnotowano 881 podobnych zdarzeń.

Atak pandemiczny

Okazuje się, że co piąty przypadek ma związek z epidemią koronawirusa.

Na przykład zdarzały się przypadki, w których w ramach teorii spiskowych za rozprzestrzenianie się wirusa obwiniano żydowskie i żydowskie kobiety.

– raporty dw.com.

Nie tylko skrajna prawica

Okazuje się, że w atakach na Żydów duży udział mają prawicowi „ekstremiści” czy „populiści”. Jednak wydarzenia, które ich dotyczą, nie stanowią większości.

Liczba incydentów antysemickich z udziałem prawicowych ekstremistów lub prawicowych populistów jest największa – 271 przypadków.

– Czytamy.

Samuel Salzburg, komisarz ds. Antysemityzmu w kraju związkowym Berlin, odpowiedział w sprawie.

Poglądy antysemickie istnieją niezależnie od pandemii koronawirusa, ale są wykorzystywane jako pretekst do rozpowszechniania antysemickich teorii spiskowych.

– Powiedział.

mly / dw.com

Leave a Reply

Your email address will not be published.