Departament Stanu USA odradza podróżowanie do Polski

Departament Stanu USA odradza podróżowanie do ponad 100 krajów, w tym do Polski. Rozszerzył listę krajów z „bardzo dużym” ryzykiem zarażenia COVID-19 do 97. Na liście łącznie 131 krajów, obok Polski, znalazły się Niemcy, Francja i Kanada.

Do tej pory 34 kraje znalazły się na poziomie 4, ze znakiem ostrzegawczym „zakaz podróżowania”. Departament Stanu dodał do listy 97 innych osób. Obecnie istnieje 131 krajów, w tym Polska, Niemcy, Francja, Kanada, Włochy, Turcja, Szwecja i Hiszpania.

Niektóre kraje – takie jak Chiny i Japonia – pozostają na trzecim poziomie. Na tym poziomie dyplomacja USA zaleca ostrożne rozważenie podróży.

Większość Amerykanów ma zakaz podróżowania do Unii Europejskiej podczas pandemii z powodu ograniczeń nałożonych przez władze w Waszyngtonie. Loty do Stanów Zjednoczonych są zakazane z większości krajów europejskich, Chin, Brazylii, Iranu i RPA bez specjalnego zezwolenia.

Zgodnie z zaleceniem Amerykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC), w pełni zaszczepieni ludzie mogą bezpiecznie podróżować po Stanach Zjednoczonych z zachowaniem środków ochrony przed epidemią. Szef CDC, dr Rochelle Wallinski, odradza jednak takie postępowanie, biorąc pod uwagę dużą liczbę wykrytych przypadków zakażenia SARS-CoV-2.

Zobacz też: Kraj, który cieszy się popularnością wśród turystów, zapowiada ponowne otwarcie

Leave a Reply

Your email address will not be published.