Dziennikarz opowiadał o wydarzeniach w Strefie Gazy, dopóki za jej plecami Block nie trafił pocisk

Dziennikarz satelitarnego kanału Al-Jazeera relacjonował ostatnie wydarzenia i przebieg konfliktu w Strefie Gazy. Miała na sobie odzież ochronną – kurtkę z napisem „ciśnienie”, kask, aw rękach trzymała telefon. Podczas „wejścia” kilkakrotnie wychodziłem przed kamerą z powodu odległych eksplozji. Kobieta nie przewidziała, co się stanie.

Usłyszałem świst przelatującego pocisku, a po chwili 14-piętrowy budynek zapalił się i wpadł w duszący czarny dym. Przerażony reporter ukrył się, a po chwili powtórzył się ten sam ryk eksplozji. Operator nie stracił jednak Rezona, świadomie kierując oko kamery w stronę płonącego budynku, a dziennikarz zaczął komentować całą sytuację.

Jeden z największych drapaczy chmur w mieście

To wieżowiec Al Shorouk, który właśnie został zburzony do ziemi. Stałem przed nim, kiedy z tobą rozmawiałem. Szkody są ogromne. Jest to jedna z największych budowli. Youmna Al-Sayed powiedziała, że ​​pocisk jeszcze się nie zawalił, co oznacza, że ​​wystrzelono więcej pocisków.

Al Jazeera to arabski kanał z siedzibą w Katarze. Nadaje od 25 lat. Trzon redakcji stanowią byli pracownicy arabskojęzycznego oddziału BBC World Service.

Krwawa niedziela

Według danych Ministerstwa Zdrowia w Strefie Gazy, Ostatnia niedziela była najkrwawszym dniem od wznowienia konfliktu. Wczoraj izraelskie naloty zabiły 40 Palestyńczyków, w tym ośmioro dzieci. Według Czerwonego Krzyża intensywność walk jest bezprecedensowa.

Konflikt izraelsko-palestyński trwa, z różnym stopniem nasilenia, od prawie 75 lat. Obie strony roszczą sobie prawa do ziemi i najważniejszego miasta w regionie – Jerozolimy. Jednak bezpośrednia przyczyna niedawnej eskalacji konfliktu jest znacznie bardziej realna. Nową żyzną ziemią było wywłaszczenie własności arabskich rodzin z ich domów w Jerozolimie – domów zamieszkałych przez Palestyńczyków, którzy uciekli z ziem zdobytych przez Izrael w 1948 roku.

Źródło: Guardian News

Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się do newslettera Onetu, aby otrzymywać od nas najcenniejsze treści.

Leave a Reply

Your email address will not be published.