Grecja otworzy się na turystów. Urlop jest możliwy bez kwarantanny, ale musi być spełniony jeden z dwóch warunków

Od 14 maja Turyści Z krajów Unii Europejskiej będą mogły przyjechać Grecja Bez konieczności poddawania się kwarantannie. Jednak nie stanie się to w nieskończoność. „Turyści będą musieli zostać zaszczepieni (przeciwko Covid-19) lub przedłożyć negatywny wynik testu PCR” – powiedział Zakhaki Sky News.

Obejrzyj wideo
Biznesmeni pogrążają się w blokadach, licząc miliardy strat. Studio Biznes prosi o koło ratunkowe

Zasady te mają również obowiązywać wczasowiczów z innych krajów spoza Unii Europejskiej, w tym Wielkiej Brytanii i Serbii.

Mamy nadzieję, że uda nam się uzyskać unijny paszport szczepionkowy

Pierwszym krokiem w tej strategii była decyzja Grecji pod koniec marca, kiedy zniesiono obowiązek kwarantanny dla osób przybywających z Izraela; Szczepienia przeciwko COVID-19 szybko się rozwijają w tym kraju. Turyści izraelscy muszą przedstawić zaświadczenie w języku angielskim stwierdzające, że zostali zaszczepieni dwiema dawkami i drugą dawką Szczepionki Minęło co najmniej 14 dni. Muszą również przedstawić negatywny wynik testu PCR nie dłużej niż 72 godziny.

Grecka wiceminister zaznaczyła, że ​​jej kraj od początku roku stara się wprowadzić do Unii Europejskiej „paszport szczepionkowy”, który pomoże uratować przemysł turystyczny nie tylko w tym kraju. W normalnych czasach sektor ten wytwarza jedną piątą PKB Grecji. „Mamy nadzieję, że do czerwca otrzymamy paszport szczepionki z Unii Europejskiej” – powiedział Zaccherchi.

Jacek SassenRząd wstrzymał budowę elektrowni w Ostroce, a Sassine wskazał winowajcę

„Ludzie potrzebują wakacji”

O przygotowaniach Grecji do sezonu turystycznego, który charakteryzuje się pandemią, mówił także grecki minister w wywiadzie dla dziennika „Die Welt”. turystyka Harry Theohars. Jest przekonany, że plan otwarcia się na zagranicznych turystów zadziała, choć prawdopodobnie będzie wymagał korekt w trakcie jego realizacji, ponieważ sytuacja pandemiczna stale się zmienia.

Zapowiedział, że do 14 maja greckie władze będą stopniowo znosić ograniczenia nałożone na obowiązującą epidemię. Sklepy zostaną ponownie otwarte jako pierwsze. Pod koniec kwietnia, jeśli sytuacja się poprawi, mamy nadzieję, że przyjdą restauracje. W tej chwili nie można nawet podróżować między regionami, sklepy i restauracje pozostają zamknięte. To, że są ludzie, którzy są gotowi znosić te komplikacje, aby cieszyć się lepszą pogodą i pięknym widokiem, pokazuje, jak bardzo są potrzebni. Grecki minister powiedział Die Welt, że ludzie potrzebują czasu wolnego, aby odzyskać równowagę.

Kdzierski: Będzie tak, jak było, ale będzie więcej.  Polska przegrała z epidemiąKdzierski: Będzie tak, jak było, ale będzie więcej. Polska przegrała z epidemią

Brak dyskryminacji osób niezaszczepionych

Zapewnił również, że nie będzie dyskryminacji osób, które nie zostały zaszczepione przeciwko COVID-19. Powiedział, że Grecja chce rozpocząć szczepienie pracowników sektora turystycznego tak szybko, jak to możliwe, po zaszczepieniu najbardziej narażonych grup ludności.

Według Theoharis Grecja wykorzystuje sztuczną inteligencję również do przewidywania wpływu turystyki na sytuację pandemiczną. Program korzysta z oficjalnych danych o infekcjach ze wszystkich krajów i łączy je z wynikami randomizowanych testów na naszych lotniskach. Minister wyjaśnia, że ​​wyniki tej analizy mogą z kolei posłużyć do testowania przyjazdów w bardziej zaplanowany sposób. Według niego takie działanie pozwala zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa i przewidzieć rozwój sytuacji epidemiologicznej.

(DPA / przeglądający)

Artykuł z Seruiso Deutsche Welle.

Dyrekcja Inspekcji Zdrowia może teraz natychmiast zamykać budynki, które łamią ograniczenia.  Możesz odwołać się od decyzjiSanepid zamyka budynki działające w czasie pandemii na nowej podstawie prawnej

Leave a Reply

Your email address will not be published.