Holandia. Eksperci są podzieleni co do skuteczności godziny policyjnej

W sobotnim wydaniu dziennika „NRC” A. Mówi o tym Sacie de Vlas, która zajmuje się chorobami zakaźnymi na Uniwersytecie Erazma w Rotterdamie Nie ma dowodów na to, że godzina policyjna jest skuteczna ”.

Podobne stanowisko zajął profesor. Ernst Kuibers, wirusolog i szef Centrum Medycznego Uniwersytetu w Rotterdamie, który pod koniec kwietnia w programie RTLBIO powiedział, że Godzina policyjna nie przyniosła oczekiwanych rezultatów.

– Uważaj.

Tymczasem Mark Ponten, profesor epidemiologii molekularnej chorób zakaźnych i członek zespołu ds. Zarządzania epidemią, nazywa się de Vlasa. „Znakomity badacz” i „dobry człowiek”, ale się z tym nie zgodził.

„To ciekawa hipoteza, ale problem jest bardzo złożony. Nikt nie może powiedzieć na pewno, czy to działa, czy nie– Uważa epidemiolog cytowany przez „NRC”.

W Holandii wprowadzono godzinę policyjną 23 stycznia i zniesiono ponad trzy miesiące później 28 kwietnia. Spowodowało to dużo pracy w godzinach nadliczbowych dla policji i kosztowało obywateli dużo pieniędzy, I nałożył 95 tysięcy mandatów za jego naruszenie– Książki do czasopism.

Leave a Reply

Your email address will not be published.