Kanał Sueski został ponownie otwarty, ale Evergreen i tak tam utknął. Problemów jest więcej. „Porty będą teraz zatkane”.

Ever Geffen, po wypchnięciu z płytkich wód, nie ukończył swojej podróży. Utknęła w Great Bitter Lake. Statek okupował Egipt, który pochłania ponad 900 milionów Dolary odszkodowanie. Oblężenie Kanału Sueskiego zwróciło uwagę świata na tę przeprawę i wszystkie środki transportu morskiego.

Kanał Sueski. Kontenerowiec został kiedykolwiek zatrzymany po zablokowaniu. Istnieją inne wąskie gardła

Większość towarów na świecie jest transportowana drogą morską, chociaż jest to najwolniejszy dostępny środek transportu. Ale jest też najtańszy. Jednak mimo ostatnich miesięcy ceny Wzniosła się gwałtownie. A to oznacza, że ​​dla nas mogą wzrosnąć ceny różnych produktów – konsumentów.

Rosną ceny transportu kontenerów. Czy będzie droższy dla konsumentów?

– Płatności za przewożony kontener są bliskie osiągnięcia zysku dla producentów, więc albo cena będzie musiała wzrosnąć, aby uwzględnić te zawyżone koszty, albo nastąpi ograniczona podaż, co również może doprowadzić do wzrostu cen – mówi Marek Wąsiński, dyrektor Instytutu Ekonomicznego Polskiej Grupy Handlu Zagranicznego.

Dlaczego koszt wysyłki wzrósł tak bardzo? Jakie są inne wąskie gardła w transporcie? Czy teraz coś się zmieni? Więcej na ten temat w programie „Oko na świat”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.