Konflikt izraelsko-palestyński. Trzy rakiety wystrzelono w kierunku Izraela z terytorium Syrii

W piątek wieczorem armia izraelska ogłosiła, że ​​z Syrii wystrzelono do Izraela trzy rakiety. Dodał w oświadczeniu, że „właśnie powstrzymał kolejną próbę strzelenia do Izraela przez Hamas”.

Oglądaj TVN24 online

Od poniedziałku Izrael wystrzeliwuje rakiety ze Strefy Gazy, która jest rządzona przez islamistyczny ruch Hamas. Z kolei siły izraelskie zbombardowały cele znajdujące się na tym obszarze palestyńskim. Jednak konflikt nie ogranicza się już do Strefy Gazy. Na ulicach izraelskich miast, w których mieszka mniejszość arabska, dochodzi do starć i zamieszek.

Trzy rakiety wystrzelono w kierunku Izraela z terytorium Syrii

W piątek wieczorem armia izraelska ogłosiła, że ​​trzy rakiety zostały wystrzelone z terytorium Syrii w kierunku Izraela. Były to pierwsze rakiety wystrzelone z Syrii od początku eskalacji przemocy między armią izraelską a palestyńskim ruchem Hamas.

W oświadczeniu stwierdzono, że jeden z pocisków spadł dziś wieczorem na Syrię. Nie ma jeszcze bezpośredniej odpowiedzi ze strony Damaszku. Kolejne dwie rakiety zrzucono na niezamieszkane obszary w północnym Izraelu.

Wcześniej w piątek, po stronie granicy izraelsko-libańskiej, izraelscy żołnierze rozstrzelali kilku libańskich demonstrantów, którym udało się na krótki czas przekroczyć granicę.

Według IDF, tarcza przeciwrakietowa Iron Dome przechwyciła około 90 procent z 2000 rakiet wystrzelonych w poniedziałek z kontrolowanej przez Hamas Strefy Gazy.

Czytaj więcej: Czy zbliża się era Żelaznej Kopuły?

Izraelski system obrony przeciwrakietowej Iron DomeDrzwi

Główne źródło obrazu: Muhammad Saber / Agencja Ochrony Środowiska / Bab

Leave a Reply

Your email address will not be published.