Korona wirus. Wielka Brytania: Wniosek będzie paszportem szczepionki

„Będzie to aplikacja NHS, z której ludzie będą korzystać podczas rezerwacji wizyt w ramach NHS itp., Która pokaże, że otrzymałeś szczepionkę lub wykonałeś testy” – powiedział Shaps dla Sky News.

Korona wirus. Wielka Brytania: Wniosek będzie paszportem szczepionki

„Współpracuję na arenie międzynarodowej z partnerami na całym świecie, aby zapewnić uznanie tego systemu na całym świecie” – dodał.

Jak donosi Sky News, źródła rządowe wyjaśniły później, że nie jest to aplikacja NHS COVID-19, która służy do wykrywania kontaktów z zarażonymi ludźmi i służy do “ odprawy ” w miejscach takich jak punkty gastronomiczne, punkty usługowe lub świątynie, ale dla publicznej aplikacji NHS. Aby zarezerwować wizyty lekarskie.

Rząd brytyjski zapowiedział, że przedstawi na początku maja wyniki trwającego przeglądu potencjalnych zastosowań świadectw szczepień, które pozwolą na wyjazd za granicę i wznowienie imprez masowych.

Shaps powiedział też, że w najbliższych tygodniach będzie mógł ogłosić kraje, które znajdą się na „zielonej liście”, co oznacza, że ​​po powrocie będzie można do nich podróżować bez kwarantanny.

Zgodnie z planami wyjścia z blokady, najwcześniejszą datą wznowienia wyjazdów zagranicznych bez uzasadnionego powodu jest 17 maja, choć dopiero na początku maja rząd potwierdzi, czy taka data jest możliwa w obecnej sytuacji globalnej.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami kraje będą oznaczone kolorami – zielonym, żółtym i czerwonym – w zależności od sytuacji epidemicznej. Jednak nawet w przypadku krajów znajdujących się na zielonej liście odejście wiązałoby się z obowiązkiem poddania się testom przed powrotem i już na terytorium Wielkiej Brytanii.

Minister transportu wyjaśnił, że ponieważ wiele krajów ma największą liczbę zakażeń od początku epidemii, rząd musi bardzo uważać, aby nie stracić postępów w zakresie blokowania i szczepień.

Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się do newslettera Onetu, aby otrzymywać od nas najcenniejsze treści.

(s)

Leave a Reply

Your email address will not be published.