Lekarze: „Aleksiej Nawalny może umrzeć w każdej chwili”. Nobliści apelują do Putina | wiadomości ze świata

Aleksiej Nawalny jest w trzecim tygodniu strajku głodowego w rosyjskiej kolonii karnej. Jego stan zdrowia jest bardzo niebezpieczny, a według lekarzy bardzo poważne zagrożenie życia. Navalny to doradził zachorować Jeszcze przed rozpoczęciem Protest Głód – szukał pomocy u niezależnych lekarzy.

Jeden z jego lekarzy poinformował, że zbyt dużo potasu w organizmie Navalina może doprowadzić do zawału serca. Oczekuje się również, że wyniki wskażą na niewydolność nerek. Zdaniem lekarzy Nawalny „mógł umrzeć w każdej chwili” i konieczne było podjęcie natychmiastowych działań, aby uratować mu życie.

Tymczasem sam Nawalny poinformował, że służby więzienne powiedziały mu, że mogą rozpocząć karmienie na siłę. Opozycja zarzuca lekarzom, że nie chcą go przyjąć z obawy przed odkryciem śladów zatrucia – nowego lub sprzed kilku miesięcy – nieudanej próby zabójstwa.

„Mógłby umrzeć w każdej chwili”. Nobliści, aktorzy i inni w obronie Nawalnego

W tym tygodniu pojawił się w mediach List otwarty od 80 osób Artyści, dziennikarze i naukowcy laureaci Nagrody Nobla – w obronie Nawalnego. List podpisali między innymi Svetlana Alexievich, Orhan Pamuk, Benedict Cumberbatch, Ian McKellen, Jude Law, Salman Rusdy, J.K. Rowling, Anne Applebaum i Timothy Snyder. W nim bezpośrednio odwołują się do Władimira Trochę.

Aleksiej Nawalny wykazuje objawy ostrej choroby neurologicznej – ciągły ból pleców i utratę czucia w nogach i ramionach. Ponadto ma silny kaszel i gorączkę. Jako obywatel Rosji ma prawo do badania i leczenia przez wybranego przez siebie lekarza. Gdy odmówiono mu tego prawa, 30 marca rozpoczął strajk głodowy, aby zaprotestować

– Czytamy w liście. Sygnatariusze wzywają Putina do „zapewnienia, że ​​Aleksiej Nawalny natychmiast otrzyma leczenie i opiekę, której pilnie potrzebuje – do których jest uprawniony na mocy prawa rosyjskiego”.

Potępił też leczenie Nawalnego Prezydent ze Stanów Zjednoczonych Joe Biden. Zapytany o sprzeciw dziennikarzy, powiedział, że traktowanie go w ten sposób jest „całkowicie niesprawiedliwe” i niewłaściwe.

Rzeczniczka działacza opozycji Kira Jarmis zamieściła na Facebooku post, w którym ostrzegła również, że jego stan jest bardzo poważny. „Aleksiej umiera, to kwestia dni w jego kadencji. Prawnikom nie wolno go odwiedzać w weekendy. Nie wiemy, co wydarzy się w poniedziałek” – napisała.

Organizacje Nawalnego można uznać za „ekstremistyczne”

Podczas gdy Navalny jest zagrożony pogarszającym się stanem zdrowia, Radio Echo Moskwa informuje, że Prokuratura Metropolitalna zwróciła się do sądu o uznanie organizacji związanych z Aleksiejem Nawalnym za „ekstremistyczne”, co de facto uczyniłoby je nielegalnymi. Niezależny dziennikarz Siergiej Parszomenko w rozmowie z rozgłośnią zrównał politykę ówczesnych władz Rosji z totalitarnymi reżimami XX wieku.

Prokuratura Moskiewska chce, aby sąd zakazał prawa i uznał je za niebezpieczne: Fundacja Antykorupcyjna, Komenda Obwodowa Aleksieja Nawalnego i Fundacja Ochrony Praw Obywatelskich. Według moskiewskich prokuratorów Nawalny chciał obalić rząd poprzez stworzone przez siebie organizacje, wykorzystując scenariusz „kolorowej rewolucji”. Współpracownicy lidera opozycji łączą propozycję prokuratury, wrześniowe wybory parlamentarne i opozycyjny ruch protestacyjny w najbliższych dniach.

Portal „Medusa” mówi, że jeśli sąd uzna organizację Aleksieja Nawalnego za ekstremistę, to za potencjalnego przestępcę uznany zostanie każdy z nią związany. Kierownictwo organizacji musiało zmierzyć się z dziesięcioma, zwykłymi pracownikami – do sześciu, a podmioty finansujące – do ośmiu lat w obozie pracy. Ponadto wszyscy oni mogą zostać wpisani przez rosyjską kontrolę finansową na listę „ekstremistów i terrorystów”, co oznacza, że ​​państwo kontroluje ich pieniądze.

Obejrzyj wideo
Walczyć o środowisko na sali sądowej? „Jeśli nie ma sposobu, to bardzo dobre rozwiązanie”

Leave a Reply

Your email address will not be published.