Niektóre leki mogą zmniejszać wpływ stresu na COVID-19

Według portalu medycznego medRxivOsoby z przewlekłymi chorobami zapalnymi są często leczone lekami immunosupresyjnymi, co może zwiększać ryzyko ciężkiej transmisji COVID-19.

Obejrzyj wideo
Korona wirus. Czy czekamy na dodatkowe szczepienia? – Prawdopodobnie do tego dojdziesz.

Leczenie chorób autoimmunologicznych może osłabić odpowiedź na szczepionki

Do leczenia stosowane są leki immunosupresyjne chorb Choroby autoimmunologiczne, takie jak stwardnienie rozsiane, reumatoidalne zapalenie stawów i choroby jelit, w tym wrzodziejące zapalenie okrężnicy. Jak pokazują ostatnie badania, te leki mogą zmniejszyć odpowiedź organizmu na dwa Szczepionki przeciwko Covid-19 Firmy Pfizer I nowocześnie.

Badania prowadził m.in. prof. Alfred Kim z University of Vy Medical School Waszyngton Wskazuje to, że u 133 osób zaszczepionych tymi szczepionkami poziom przeciwciał był trzykrotnie niższy niż w grupie osób zaszczepionych, które nie przyjmowały leków immunosupresyjnych.

Większość pacjentów w badaniu była w stanie wywołać odpowiedź przeciwciał po szczepieniu przeciwko SARS-CoV-2, co jest uspokajające. Nie jest jasne, czy niski poziom przeciwciał zmniejszy ochronę przed infekcją lub hospitalizacją

– dodaje profesor. Który jest.

Dziesięciokrotny spadek poziomu przeciwciał wywołanych przez szczepionkę

za. Kim zauważył, że „szczególnym problemem” jest 10-krotny spadek poziomu przeciwciał obserwowany u pacjentów, którzy rutynowo przyjmują steroidy, takie jak prednizon i metyloprednizolon. Ponadto 36-krotny spadek liczby przeciwciał zaobserwowano również u osób przyjmujących Roche’s Rituxan (rituximab) i Ocrevus (ocrelizumab).

Umiarkowany spadek poziomu przeciwciał zaobserwowano również u osób, które stosowały popularne leki na reumatoidalne zapalenie stawów znane jako inhibitory TNF.

Większość leków zawierających przeciwciała jest nieskuteczna wobec brazylijskiej odmiany koronawirusa

Jak pokazują testy laboratoryjne, Brazylijska forma koronawirusa Jest odporny na maksymalnie trzy z czterech terapii przeciwciałami dopuszczonymi w Stanach Zjednoczonych do leczenia doraźnego. Z czterech dostępnych preparatów tylko jeden wykazał jakąkolwiek skuteczność.

Jednocześnie należy zaznaczyć, że brazylijski substytut nie stwarza dużego ryzyka ponownej infekcji. Jako współautor badania prof. David Ho z Columbia University wymaga obszernych testów w celu potwierdzenia wspomnianych powyżej testów laboratoryjnych.

Leave a Reply

Your email address will not be published.