Niemcy: Jedna na trzy pielęgniarki na oddziale intensywnej terapii noworodków chce odejść z pracy

Jedna trzecia pielęgniarek na niemieckich oddziałach intensywnej terapii noworodków planuje powiadomić o tym w ciągu roku, zgodnie z ankietą przeprowadzoną przez Niemieckie Towarzystwo Intensywnej Terapii Wewnętrznej i Medycyny Ratunkowej (DGIIN). Pracownicy medyczni są coraz bardziej niezadowoleni z warunków pracy. Twierdzą, że epidemia pogorszyła już i tak złą sytuację.

Sekretarz generalny DGIIN i były prezes Niemieckiego Towarzystwa Intensywnej Interdyscyplinarnej i Ratunkowej Medycyny (Divi) Uwe Janssens powiedział dziennikowi Tagesspiegel, że pielęgniarki pracują w środowisku „trwającego kryzysu”. Ocenił, że pandemia koronawirusa, a zwłaszcza obecna trzecia fala zakażeń, pogorszyła i tak już złą sytuację.

Ponad dwie trzecie pracowników oddziałów intensywnej opieki medycznej, karetek pogotowia ratunkowego i ratowników, którzy zrezygnowali z pracy, wskazało w ankiecie, że na ich decyzje wpłynęła pogarszająca się sytuacja epidemiologiczna w kraju.

Tagesspiegel pisze, że konsekwencje masowych rezygnacji wśród personelu medycznego mogą być katastrofalne. Już 100 tys. Pielęgniarki pod opieką długoterminową.

Według danych Niemieckiego Stowarzyszenia Zawodowych Pielęgniarek i Niemieckiej Rady Pielęgniarek, 40 proc. Wszyscy opiekunowie osiągnęli wiek emerytalny w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

Badanie przeprowadzone przez Izbę Pracy w Bremie i Centrum Badań SOCIUM na uniwersytecie miejskim określiło, co utrzyma pielęgniarki na miejscu pracy. Należą do nich: zapewnienie pracodawcy wystarczającej ilości czasu na zapewnienie pacjentom wysokiej jakości opieki, nie zmuszając ich do pracy w dni wolne, a także wyższe wynagrodzenie podstawowe i wyższe premie za zadania specjalne. Zwrócono również uwagę na znaczenie lepszego wsparcia psychologicznego dla pracowników OIT, którzy są w stanie silnego stresu.

„Ta presja nie dotyczy tylko pracy” – powiedział Jansens, dodając, że pracownicy medyczni są często oskarżani o szerzenie paniki w związku z epidemią przez nieznajomych. – Zamiast tego społeczeństwo powinno być murem za personelem medycznym – zaznaczył.

Nie czekaj do ostatniej chwili, pobierz PIT 2020 za darmo lub rozlicz się online już teraz!

Leave a Reply

Your email address will not be published.