Papież Franciszek w Dniu Ziemi: To jest moment na działanie, jesteśmy na końcu

– Wyjście z kryzysu nie jest tym, czym było wcześniej. Wyjdziemy lepiej lub gorzej. To jest wyzwanie. A jeśli nie wyjdziemy lepiej, przejdziemy do autodestrukcji – ostrzega Papież Franciszek.

Papież powiedział w czwartek w Dzień Ziemi – że globalne katastrofy, takie jak pandemia i kryzys klimatyczny, pokazują nam, że nie możemy dłużej czekać. – To jest moment akcji, jesteśmy na końcu – powiedział.

W specjalnym przesłaniu z okazji Dnia Ziemi Papież zauważył, że epidemia dowiodła „więzi” ludzkości na tej planecie. Dodał jednak: „Dowiedzieliśmy się również, że mamy środki, aby sprostać temu wyzwaniu”.

Franciszek wezwał światowych przywódców, aby „działali odważnie, działali w duchu sprawiedliwości i zawsze mówili prawdę, aby ludzie wiedzieli, jak chronić się przed zniszczeniem planety i jak bronić się przed degradacją, którą sami często wywołujemy. “

Papież powtórzył powiedzenie, które często przytaczał: „Bóg zawsze przebacza, ludzie czasami wybaczają, a natura nigdy nie wybacza”.

Według Franciszka wciąż jest czas, aby powstrzymać niszczenie środowiska naturalnego.

– Wyjście z kryzysu nie jest tym, czym było wcześniej. Wyjdziemy lepiej lub gorzej. To jest wyzwanie. Papież ostrzegł, że jeśli nie wyjdziemy lepiej, pójdziemy na samozniszczenie.

Osobna krótka wiadomość przesłana przez Francisa uczestnikom wirtualnego międzynarodowego szczytu klimatycznego, zorganizowanego przez prezydenta USA Joe Bidena. Powiedział: „Natura jest darem, który otrzymaliśmy i musimy o nią dbać i chronić”.

Określił te obrady jako „szczęśliwą inicjatywę” i dodał, że obejmują one „całą ludzkość poprzez jej przywódców”. Podkreślił, że ochrona środowiska będzie największym wyzwaniem po epidemii. „To jeszcze nie koniec”, powiedział Francis, „ale musimy patrzeć w przyszłość”.

Przeczytaj także na stronie Zielonej Interii: Dzień Ziemi. Kampania marketingowa czy ważny ruch dla naszej planety?

Leave a Reply

Your email address will not be published.