Podali ponad 220 milionów szczepionek przeciwko COVID-19. Teraz są to punkty końcowe

Wiosną liczba zastrzyków regularnie przekraczała 3 mln zastrzyków dziennie, a już wykonano ponad 220 mln dawek – tak jest w Stanach Zjednoczonych. W rezultacie spada popyt na szczepionkę COVID-19. Spowodowało to zamknięcie niektórych miejsc masowych szczepień lub ogłoszenie takich planów. Ponadto Stany Zjednoczone planują w najbliższych miesiącach eksportować 60 milionów dawek preparatu AstraZeneca do innych krajów.

Od połowy grudnia ubiegłego roku w Stanach Zjednoczonych przeprowadzono ponad 229 milionów szczepionek przeciwko COVID-19. Wiosną liczba wstrzyknięć regularnie przekraczała 3 miliony wstrzyknięć dziennie. Jednak pod koniec kwietnia tempo zaczęło spadać, gdyż średnia za miniony tydzień wynosiła 2,75 mln zastrzyków dziennie, podczas gdy w połowie kwietnia było to średnio ponad 3,3 mln zastrzyków.

Spowolnienie wiąże się z mniejszym popytem na leki uodparniające. Dlatego niektóre miejsca masowych szczepień w Stanach Zjednoczonych zostały zamknięte, w tym. W Nevadzie, Ohio i Montanie.

Kompleksowe centrum szczepień w Summit County w stanie Ohio zostanie zamknięte we wtorek. Jako powód podano „niski popyt”. W Galveston w Teksasie lokalne władze poprosiły stan, aby pod koniec kwietnia nie wysyłał więcej szczepionek.

W Palm Beach na Florydzie, po 50-procentowym spadku liczby przyjęć, w maju planowane jest zamknięcie trzech głównych sklepów. Jej personel skoncentruje się na szczepieniach wraz z transportem pacjentów.

Ogłoszono również plany zamknięcia masowych hotspotów w Gruzji i Karolinie Północnej, a inni urzędnicy stanowi ogłosili, że wkrótce wydadzą podobne komunikaty.

Tymczasem w wielu miejscach w Stanach Zjednoczonych punkty nadal działają, a subskrypcje są akceptowane od wszystkich dorosłych Amerykanów. Niektóre stany rozszerzają dostęp do szczepionek, otwierając nowe ośrodki masowe, w tym Alabama, Illinois, Nowy Jork, Maryland i Wirginia.

Kaiser Family Foundation spodziewa się, że wszyscy Amerykanie, którzy chcą się zaszczepić, otrzymają co najmniej pierwszą dawkę w pierwszej połowie maja. Ponieważ ten kamień milowy jest nieuchronny, władze kierują swoją uwagę na tych, którzy nadal się wahają lub nie chcą się zaszczepić. To duży procent populacji, ankieta przeprowadzona przez March Kaiser Family Foundation wykazała, że ​​37 procent. Obywatele USA planują „poczekać i zobaczyć”, czy leki na COVID-19 działają, czy nie.

Ukończona już tymczasowa rekomendacja zawieszenia zarządzania firmą Johnson & Johnson w Stanach Zjednoczonych zwiększyła podejrzenia co do szczepień. Z badań wynika, że ​​- według badań ABC i Washington Post, 73 procent Amerykanów, którzy jeszcze nie zostali zaszczepieni, nie chce szczepionki firmy.

Biały Dom ogłosił w poniedziałek, że Stany Zjednoczone planują w najbliższych miesiącach eksportować do innych krajów 60 milionów dawek preparatu AstraZeneca przeciwko COVID-19, który nie został jeszcze zatwierdzony do użytku w Stanach Zjednoczonych. Nie określono krajów, które otrzymają te dawki.

Szczepionka AstraZeneki jest szeroko stosowana na całym świecie, ale nie została jeszcze zatwierdzona przez National Food and Drug Administration (FDA) w Stanach Zjednoczonych. W marcu Prezydent Joe Biden ogłosił, że przeznaczy blisko 4 miliony dawek szczepionki Meksyku i Kanadzie.

“ Biorąc pod uwagę szeroką gamę szczepionek, które Stany Zjednoczone już otrzymały i zaaprobowały Food and Drug Administration, a także biorąc pod uwagę, że AstraZeneki nie jest zatwierdzony do użytku w Stanach Zjednoczonych, nie musimy ich używać tutaj w następnym kilka miesięcy – powiedział koordynator Białego Domu dla COVID 19 Jeff Zentes.

„Dlatego Stany Zjednoczone szukają opcji udostępnienia szczepionki AstraZeneki w innych krajach” – dodał Zentz. Wyjaśnił, że do tej pory w Stanach Zjednoczonych wyprodukowano około 10 milionów dawek tego produktu, podczas gdy około 50 milionów dawek jest na różnych etapach produkcji i może być dostępnych do wysyłki w maju i czerwcu.

W sumie Stany Zjednoczone zawarły umowę z firmą AstraZeneca na 300 milionów dawek.

Wypoziomuj swoją dziurę online już teraz lub pobierz darmowy program

Leave a Reply

Your email address will not be published.