Republikański kandydat transpłciowy kandydujący na gubernatora

„Liberalny, społecznie liberalny i konserwatywny finansowo” – tak Bruce Jenner nazywa swój program zostania pierwszym gubernatorem Kalifornii transpłciowym. Były sportowiec od dłuższego czasu używa imienia Caitlyn, twierdząc, że jest kobietą.

Wydaje się, że plany polityczne Bruce’a “Caitlin” Jennera mogą nie być kaprysem, jak to często miało miejsce w wyborach stanowych w USA. Z informacji medialnych dowiedzieliśmy się, że do kandydata Republikanów dołączyło wiele osób z poprzedniej administracji Donalda Trumpa. Jego kampania obejmuje byłego kierownika kampanii Trumpa, Brada Parscala, byłego ankietera Tony’ego Fabrizio i byłego starszego doradcę ds. Komunikacji Stephena Cheunga.

Jenner konkurowałby z ustępującym gubernatorem Demokratów, Gavinem Newsonem, przeciwko któremu Partia Republikańska zebrała wystarczającą liczbę podpisów, aby przeprowadzić tak zwany środek. Przypomnij sobie wybory (Przedterminowe wybory po wotum nieufności dla partii rządzącej).

Portfele transseksualnych celebrytów?

Bruce Jenner jest złotym medalistą olimpijskim w dziesięcioboju. W 2015 roku ponownie stał się sławny, kiedy poinformował świat, że został „kobietą transpłciową”.

Kalifornia jest moim domem od prawie 50 lat. Przyjechałem tutaj, bo wiedziałem, że każdy, niezależnie od pochodzenia czy miejsca w życiu, może spełnić swoje marzenia. Ale w ciągu ostatniej dekady widzieliśmy, jak blask złotego kraju zmniejszył się przez jednopartyjne rządy, które stawiają politykę ponad postępem, a prywatne interesy ponad ludźmi, mówi Jenner o powodach swojej decyzji.

„Chory republikanin jest lepszy niż demokrata”

Opinie na temat nominacji republikanów są podzielone. Niektórzy uważają, że w skrajnie lewicowym i liberalnym stanie, takim jak Kalifornia, żaden konserwatysta i tak nie wygra wyborów, więc zwycięstwo „transpłciowych” republikanów byłoby odskocznią do utorowania drogi. Inni całkowicie odrzucają ten projekt.

Sprzeciwiamy się nominacji Caitlyn Jenner na gubernatora. Jeśli Jenner był zdezorientowany swoją biologią rasową, jak mógłby kierować największym stanem w Ameryce? – Komentarze Republikanów ze Stanford College na Twitterze, wskazujące, że przedterminowe wybory nie są referendum w sprawie tożsamości płciowej i żądające wyboru kontrkonserwatywnego kandydata.

Konserwatywny dziennikarz Matt Margulies ma inne zdanie. W niedawnym tweecie napisał: „Jestem pewien, że republikanin z chorobą psychiczną jest lepszy niż demokrata, ale to nie znaczy, że poprę ofertę prowincji Jenner”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.