Rodzice zostali zaszczepieni, 11-latka zachorowała. Rodzinna tragedia na Hawajach

11-letni chłopiec z Covid-19 zmarł na Hawajach. To pierwsza śmierć dziecka z koronawirusem w stanie USA. W sumie w Stanach Zjednoczonych odnotowano co najmniej 240 takich przypadków.

Hawajski Departament Zdrowia powiedział, że chłopiec miał również inne choroby. Przybył na wyspy z rodzicami całkowicie odporny na koronawirusa. Tam wykazywał objawy Covid-19 i został zabrany do szpitala, gdzie nie można go było uratować.

Podczas gdy opłakujemy wszystkie ofiary Covid-19, wiadomość o śmierci dziecka z powodu tego wirusa jest szczególnie bolesna. (…) Rodzinie i bliskim tego dziecka składamy najgłębsze kondolencje Powiedział gubernator Hawajów David Ige.

nie przegap: Od lutego bez powodu nosimy maski na zewnątrz? „To, co mówisz, jest poprawne”.

Hawaje liczy ponad 1,41 miliona mieszkańców. Do tej pory odnotowano 479 zgonów związanych z Covid-19.

Mogę potwierdzić, że oboje rodzice chłopca zostali przebadani i obaj są negatywni. Co oznacza, że ​​to dziecko nie złapało Covida od swoich rodziców Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Brooks Bahir wyjaśnił.

Jego zdaniem chłopiec miał objawy koronawirusa tak nagle, że „jest bardzo prawdopodobne, że dziecko zostało zarażone na kontynencie lub w drodze”. Baher nie wiedział, czy chłopiec był wcześniej testowany na koronawirusa.

Zgodnie z prawem hawajskim osoby zgłaszające się z negatywnym wynikiem testu nie muszą przechodzić 10-dniowej kwarantanny, a dzieci poniżej piątego roku życia nie muszą być poddawane badaniom przed przybyciem.

Sprawdź również: Rzecznik szpitala ostrzega przed zespołem pozabiegowym. „Proszę uważaj na dzieci”

Associated Press podało, że władze nie wyjaśniły jeszcze, na jakie dolegliwości chłopiec cierpi ani jak długo przebywa w szpitalu. Ze względu na przepisy dotyczące prywatności żadne inne szczegóły nie zostały ujawnione.

Jak przypomniał Fox News, na Hawajach każdego dnia odnotowuje się średnio 77 nowych przypadków koronawirusa, a wskaźnik pozytywnych testów wynosi 1,4 proc. Do tej pory w stanie podano ponad 1,1 miliona dawek szczepionki Covid-19.

Według najnowszych danych opublikowanych przez Johns Hopkins University w Stanach Zjednoczonych, 573 536 osób zmarło z powodu wirusa Corona. Statystyki podane przez Fox News pokazują, że co najmniej 240 zgonów w Stanach Zjednoczonych to dzieci.

Leave a Reply

Your email address will not be published.