Solidaryzują się z Palestyńczykami. Występy w Europie

Tysiące demonstrantów zebrało się w różnych europejskich miastach, aby wyrazić solidarność z Palestyńczykami. Od prawie tygodnia trwa wymiana ognia między Izraelem a Hamasem, najkrwawsza od poprzedniej eskalacji konfliktu w 2014 roku.

W sobotę kilka tysięcy ludzi wykazało solidarność z Palestyńczykami, a ponad 20 000 osób zebrało się w kilku miastach Francji. Osoby. W Atenach policja rozproszyła protesty za pomocą armatek wodnych.

Według Agence France-Presse, demonstracje już trwają Berlin Inne niemieckie miasta zyskały gwałtowny piętno. Doszło do starć z policją i aresztowano najbardziej agresywnych demonstrantów. Według policji w trzech największych demonstracjach w Berlinie tego dnia uczestniczyło ponad 3,5 tys. Osób. Osoby.

W sobotę w kilku miastach zorganizowano demonstracje solidarności z Palestyńczykami Francja. Według danych MSW w Paryżu zebrało się około 2,5-3,5 tys. Osób. Protestujący zostali rozproszeni przed protestem – zakazanym z powodu ograniczeń koronawirusa – przez organy ścigania za pomocą gazu łzawiącego.

Władze francuskie szacują, że tego dnia w całym kraju odbyło się w sumie 60 demonstracji, w których wzięło udział 22 000 osób. Uczestnicy. Poza Paryżem największy tłum był w Strasburgu – 4000. I Marsylii – 1,5 tys. Aresztowano 51 osób, w tym 44 w Paryżu. Ponad 300 innych otrzymało grzywny.

Demonstrowały też tysiące demonstrantów LondynZ hasłami „wyzwolenie Palestyny” i „zakończenie okupacji”. Przynajmniej jeden uczestnik spalił izraelską flagę.

Protesty w siedzibie ambasady Izraela w Atena. Policja odgrodziła placówkę, która rozproszyła setki demonstrantów za pomocą gazu łzawiącego i armatek wodnych.

Leave a Reply

Your email address will not be published.