Tajemnicze ataki głosowe. Władze USA prowadzą dochodzenie w tej sprawie

CNN poinformowało, że po serii tajemniczych „głośnych ataków” na zagranicznych dyplomatów i agentów CIA, władze USA badają dwa z tych możliwych incydentów na terenie USA. Jeden z nich miał przybyć w pobliże Białego Domu.

Po raz pierwszy amerykańscy dyplomaci zgłosili niezwykłe choroby, które mogły być spowodowane „głośnymi atakami” na Kubie w 2016 roku. Od tego czasu takie incydenty miały miejsce również w innych krajach, z udziałem około 40 urzędników. Większość spraw dotyczyła pracowników Departamentu Stanu lub CIA, którzy skarżyli się na zawroty głowy i niepokój.

Tym razem istnieje podejrzenie, że ataki miały miejsce na ziemi amerykańskiej, według CNN. Jeden z nich znajduje się w pobliżu Białego Domu, którego ofiarą był członek Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Drugi miał miejsce w 2019 roku w Wirginii, na przedmieściach Waszyngtonu, kiedy pracownik Białego Domu spacerował z psem.

CNN podało, że na początku kwietnia Pentagon powiadomił niektórych senatorów i Izbę Reprezentantów o incydentach, które miały miejsce w aglomeracji Waszyngtonu. Według Departamentu Obrony USA za atakami może stać Rosja.

„Biały Dom ściśle współpracuje z ministerstwami i agencjami, aby radzić sobie z niewyjaśnionymi incydentami zdrowotnymi i zapewnić bezpieczeństwo Amerykanom służącym na całym świecie” – powiedział The Hill rzecznik Białego Domu. Dodał, że „zgłoszone incydenty są nadal w trakcie oceny” i „nie możemy obecnie podać ani potwierdzić konkretnych szczegółów”.

CIA powołała specjalną grupę zadaniową do wspierania osób, które mogą zostać dotknięte takim atakiem. Jego działalność nadzorowana jest przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Wypoziomuj dziurę online już teraz lub pobierz darmowe oprogramowanie

Leave a Reply

Your email address will not be published.