Tajwan. 180 miejscowych urazów, stolica wchodzi na wysoki poziom restrykcji

Od wybuchu epidemii w kraju potwierdzono 1475 przypadków, zmarło 12 osób, a 1116 zostało wyleczonych. W sobotę odnotowano 185 nowych przypadków, w tym 180 lokalnych. Do piątku zaszczepiono prawie 190 000 osób.

Konferencja prasowa odbyła się wyjątkowo dobrze rano Ogłoszono nowy poziom ograniczeń Na razie będzie obowiązywać w Tajpej i Nowym Tajpej na północy kraju. Do 28 maja wszystkie miejsca publiczne z wyjątkiem sklepów i restauracji zostaną zamknięte, a nauczanie na odległość zostanie wprowadzone na uniwersytetach. Spotkania w grupach większych niż pięć będą zakazane w pomieszczeniach i dziesięciu na zewnątrz. Pozostałe miasta pozostają na drugim poziomie ograniczeń, co oznacza, że ​​imprezy masowe są odwoływane.

Jak powiedział szef Ministerstwa Zdrowia i Opieki Społecznej Chen Shih-zhong podczas konferencji prasowej we wtorek, ograniczenia zostaną podniesione do czwartego najwyższego poziomu, Gdy na Tajwanie rejestruje się 100 spraw krajowych dziennie przez jeden tydzień. Najwyższy poziom ograniczeń oznacza ogólnokrajową kwarantannę i zakaz niepotrzebnego wychodzenia z domów.

W Tajpej i Nowym Tajpej wszyscy w panice gromadzili się w sklepach, Kupowane są produkty takie jak papier toaletowy, zupa błyskawiczna i podstawowe artykuły pierwszej potrzeby. W niektórych sklepach trzeba czekać godzinę. Ludzie udostępniają zdjęcia w mediach społecznościowych Puste półki. W większości sklepów i restauracji klienci są zobowiązani do zarejestrowania swojej obecności poprzez zeskanowanie kodu QR i wypełnienie specjalnego formularza.

Ze względu na szybką reakcję i wysokie standardy zdrowotne Tajwan jest jednym z nielicznych krajów na świecie Lokalne rozprzestrzenianie się wirusa ustało na około rok. Łańcuch sukcesów został przerwany w grudniu, kiedy krajowy przypadek COVID-19 zarejestrowano po raz pierwszy w ciągu 253 dni Dzięki temu można było zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa.

Nagły wzrost miejscowego zapalenia Zaskoczył obywateli kraju, Którzy do tej pory pozostawali poza zasięgiem epidemii.

Leave a Reply

Your email address will not be published.