Włodymyr Zełenski chce rozmów w szerszym gronie. „Tempo tego procesu jest ważne”. wiadomości ze świata

Volodymyr Zelensky O swoich zamiarach mówił w wywiadzie dla dziennika Czasy finansowe. ukraiński Prezydent Chce odnowić drugie porozumienie mińskie z 2015 r., Którego celem było zakończenie konfliktu na wschodzie Ukrainy z prorosyjskimi separatystami. Proces miński powinien być bardziej elastyczny. Zełenski powiedział, że powinien służyć dzisiejszym celom, a nie celom z przeszłości.

Obejrzyj wideo
Nord Stream 2: kiedy nie wiesz, czym są pieniądze?

Zełenski chce rozmawiać ze Stanami Zjednoczonymi. „Każdego dnia tracimy ludzi”

Prezydent Ukraina Podkreślił potrzebę bardzo szybkiego wprowadzenia zmian w porozumieniu z Mińska. Zełenski uważa, że ​​zaangażowanie Stanów Zjednoczonych w rozmowy mogłoby przyspieszyć proces pokojowy. Jednak prezydent Ukrainy idzie dalej. Sugeruje, aby do rozmów przyłączyły się również Wielka Brytania i Kanada. „Tempo tego procesu jest ważne, ponieważ każdego dnia tracimy ludzi” – powiedział.

Jens StoltenbergSzef NATO wzywa Rosję do wycofania swoich sił z Ukrainy i okolic

Władze w Kijowie od dawna starają się zjednoczyć przywódców Ukrainy, Rosji i Francji Niemiecki W Donbasie. Ostatnie takie spotkanie odbyło się pod koniec 2019 roku. Odbyły się nowe spotkania RosjaKtóry chce narzucić Ukrainie bezpośrednie rozmowy z separatystami w Donbasie.

Prezydent Ukrainy o sytuacji na Wschodzie: Istnieje ciągłe zagrożenie

Wołodymyr Zełenski udzielił wywiadu brytyjskiej gazecie następnego dnia Rosja zaczęła wycofywać część swoich sił zbrojnych, które zebrały się w ostatnich tygodniach na granicach z Ukrainą i na Krymie Według szacunków Unii Europejskiej Moskwa zmobilizowała około 100 000 żołnierzy.

Prezydent Ukrainy potwierdził częściowe wycofanie się Rosji Siły To odejście od „stanu emocjonalnego” i „małe zwycięstwo” Kijowa i jego sojuszników. Ale Zełenski ostrzegł, że sytuacja we wschodniej części kraju jest nadal niebezpieczna.

ODPOWIEDŹ – Oczywiście istnieje ciągłe zagrożenie, ponieważ jesteśmy w stanie wojny, zwłaszcza w regionie Donbasu, i armia Jak wszyscy wiemy, rosyjski to bardzo potężna siła. Ciągle mamy ten problem na naszych granicach. Ten szczególny przypadek to presja psychiczna. Jesteśmy gotowi na niemiłe niespodzianki. Postaramy się ich unikać. Zełenski powiedział, że nasza armia jest niezwykle silna i gotowa odstraszyć wszelkie groźby agresji.

Korona wirus.  Pasażerowie mieli negatywny wynik testu na obecność COVID-19, po przyjeździe po zakażeniu 50 osób (zdjęcie poglądowe)Korona wirus. Pasażerowie w samolocie cieszą się dobrym zdrowiem i odnieśli obrażenia

Leave a Reply

Your email address will not be published.