Za większość fałszywych wiadomości o szczepionkach odpowiada 12 influencerów

Z raportu Center for Combating Digital Hate wynika, że ​​65 proc. Wszystkie fałszywe wiadomości i mity dotyczące pojawiających się szczepień przeciwko koronawirusowi (COVID-19) pochodzą od dziesiątek influencerów. Organizacja zademonstrowała sieć kontaktów, która rzekomo świadczy o jej wpływie na popularność fałszywych teorii.

Digital Hate Center to brytyjsko-amerykańska organizacja non-profit działająca od 2017 roku. Jej prawnym celem jest walka z nienawiścią i dezinformacją w internecie. Organizacja stara się wywrzeć presję na cyfrowych gigantów, promując wprowadzanie mechanizmów ograniczających rozprzestrzenianie się niezweryfikowanych informacji.

Rapporto Częściowe centrum przeciwdziałania cyfrowej nienawiści
Rapporto Częściowe centrum przeciwdziałania cyfrowej nienawiści

12 najlepszych graczy

Z raportu wynika, że ​​65 proc. Wszystkie kłamstwa i mity na temat szczepionek na Covid-19 pochodzą z kont 12 liderów mediów społecznościowych. Raport analizuje przepływ ruchu między stronami i sugeruje, że każda z przedstawionych list ma wyraźny interes w tworzeniu błędnych teorii szczepień.

Zobacz: Stany Zjednoczone wydają miliardy na dostęp do Internetu podczas pandemii COVID-19

Lista zawiera 12 konkretnych nazw z informacjami o platformach, na których pracują:

 1. Joseph Mercola
 2. Robert F. Kennedy Jr.
 3. Ty i Charlene Bollinger
 4. Sherry Tenpenny
 5. Reza Islam |
 6. Rashid Battar
 7. Irene Elizabeth
 8. Sayer G.
 9. Kelly Brogan
 10. Christian Northrop
 11. BenTapper
 12. Kevin Jenkins

Działalność prywatna

Raport zawiera również informacje o tym, jak zarabiają, gdzie pracują i jakie organizacje sponsorują.

Joseph Mercola, numer jeden na liście, przez wiele lat pracował jako lekarz medycyny alternatywnej. Prowadzi kliniki udzielające porad w zakresie naturalnych środków. Oprócz doradztwa, które udziela również online, mężczyzna zarabia na sprzedaży suplementów diety i naturalnych produktów leczniczych.

Zobacz: Więzienie zostało zawieszone z powodu fałszywych wiadomości o koronawirusie

Marcula jest autorem książki „Prawda o COVID-19”, w której próbuje udowodnić, że pandemia koronawirusa to elitarny wynalazek.

Następny na liście był Robert F. Kennedy Jr., związany z byłym prezydentem USA. Organizacja, której Kennedy przewodniczy od lat, publikuje i prowadzi wykłady i wykłady, których celem jest kwestionowanie legalności stosowania szczepionek.

Element wspólny

Ponadto na liście są działacze, organizacje antyszczepionkowe, właściciele firm produkujących suplementy diety, leki wspomagające walkę z Covid-19 oraz autorzy książek kwestionujących istnienie epidemii.

Zdaniem autorów raportu, publikacja będzie narzędziem lobbowania właścicieli portali społecznościowych, którzy nie zdecydowali się jeszcze na blokowanie kont opisanych w raporcie.

ko / PRZ / Center for Digital Hate / Polsatnews.pl

Czytaj więcej

Leave a Reply

Your email address will not be published.