Żadnych masek, żadnej odległości w tłumie. Tak bawili się Brytyjczycy na koncercie testowym

W niedzielę 2 maja w Liverpoolu zorganizowano festiwal, aby sprawdzić, jak bezpiecznie przeprowadzać imprezy grupowe. Na małej przestrzeni bawiło się 5000 osób. Osoby. Uczestnicy skakali, tańczyli i śpiewali. Wszystko jest bez przestrzeni, bez masek i bez ryzyka kary.

Zjednoczone Królestwo. Tłum jest na koncercie w małej sali

Osoby, które brałyby udział w koncercie, zostały zmuszone do wykonania testu na koronawirusa i przyznania się do wydarzenia tylko wtedy, gdy wynik był negatywny. Zachęcono ich również do wykonania bardziej czułych testów PCR w dniu zdarzenia i powtórzenia ich pięć dni później. Będzie to miało kluczowe znaczenie dla określenia, czy się rozprzestrzenił wirus – potwierdza BBC. Wśród uczestników koncertu spacerowali ludzie notujący. Naukowcy zbadają, jak czynniki takie jak ruch, czas trwania i spożycie alkoholu wpływają na rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Francja: Nielegalna impreza majowa.Nielegalne wydarzenia w całej Francji. Uczestnicy rzucali w policję fajerwerkami

To wszystko, aby zobaczyć, jak letnie festiwale muzyczne mogą trwać po 21 czerwca, kiedy Wielka Brytania chce wprowadzić kolejną fazę rozmrażania gospodarczego. Imprezy klubu Al Tayyar odbywały się w piątek i sobotę. Każdy z nich może pomieścić 3000 osób.

Obejrzyj wideo
Czy osoba zaszczepiona dwiema dawkami szczepionki może przenosić wirusa?

Wirus Corona i koncert w Barcelonie

W kwietniu taka próba odbyła się w Barcelonie. Dwa tygodnie po wypadku tylko sześć osób miało pozytywny wynik na COVID-19, a naukowcy ustalili, że cztery z nich zaraziły się gdzie indziej. – Nic nie wskazuje na to, aby wirus został przeniesiony podczas tego wydarzenia – powiedział specjalista Choroby zakaźnych, Josep Maria Lieber.

W uroczystości wzięło udział 5000 osób, które zostały poproszone o zakrycie ust i nosa, ale nie musiały zachowywać dystansu towarzyskiego. Przed wzięciem udziału w wydarzeniu wszyscy musieli przejść test wirusa koronowego, a wynik uzyskali w ciągu 10-15 minut za pomocą smartfona. Zarówno test, jak i maska ​​na twarz były wliczone w cenę biletu, a jeśli okazało się, że ktoś uzyskał pozytywny wynik – dostał zwrot pieniędzy i byli z Natychmiast Poszłam do Złóg.

Ceremonia Hiszpania. Sześć osób cierpi na COVID-19 po koncercie testowym

Leave a Reply

Your email address will not be published.