Zastrzeliła 15-letnią czarną dziewczynę. Zmarł przed wyrokiem zabójcy Floyda

„Śmierć 15-letniego dziecka jest druzgocąca” – powiedział na konferencji prasowej szef policji w Columbus, Ned Beatus. „To mogła być moja wnuczka”. „Rodzina zasługuje na odpowiedź, a miasto zasługuje na odpowiedź” – powiedział.

Policja Columbus opublikowała wideo z kamery dopasowanej do gliniarzy. Możesz zobaczyć, jak funkcjonariusze uzyskują dostęp do broni podczas walki nastolatków. Według policyjnych relacji 15-latka została zastrzelona, ​​gdy próbowała dźgnąć jednego z jej uczestników.

– Była dobrym dzieckiem. Tak, miała problemy, ale nie warto być postrzelonym na ulicy jak pies – powiedziała ciotka zmarłych Hazel Bryant. Wieczorem na miejscu zebrał się wściekły tłum. Wieczorem maszerował, aby zaprotestować na komisariat.

Tragiczna interwencja policji miała miejsce około pół godziny przed ogłoszeniem werdyktu w sprawie zabójstwa Afroamerykanina George’a Floyda. Jury w Minneapolis Były policjant Derek Chauvin zostaje uznany za winnego morderstwa. Sędzia Peter Cahill powiedział, że wyda werdykt w ciągu ośmiu tygodni.

Leave a Reply

Your email address will not be published.