Zdrowie Alexei Navalny. Przeciwnik trafi do więziennego szpitala

TASS poinformował, że władze rosyjskie podjęły decyzję o przeniesieniu Aleksieja Nawalnego do szpitala więziennego. Działacz opozycji przetrzymywany jest w kolonii karnej, która przesyła niepokojące oznaki jego zdrowia. „Jeśli Navalny umrze, będą konsekwencje” – ostrzegł Jake Sullivan, doradca ds. Bezpieczeństwa narodowego prezydenta USA Joe Bidena. Co o tym mówi Kreml? W oświadczeniu stwierdzono, że Władimir Putin nie brał udziału w badaniu stanu zdrowia Nawalnego.

Według lekarzy Aleksieja Nawalnego, lat 44, stan opozycji poważnie się pogorszył po ponad dwóch tygodniach strajku głodowego. Lekarze uważają to za kluczowe. Z opublikowanych przez nich badań lekarskich można wywnioskować, że Nawalny ma problemy z sercem i wczesną niewydolnością nerek.

Oglądaj TVN24 na żywo w TVN24 GO >>>

Czterech lekarzy, w tym jego osobisty lekarz Anastasia Vasilieva, zwróciło się do władz kolonii z prośbą o pozwolenie na pilną wizytę działaczce opozycji. W wiadomości przesłanej na Twitterze przez lekarza eksperci stwierdzili, że poziom potasu Aleksieja Nawalnego był „krytyczny”. Wyjaśniła: „Oznacza to słabą czynność nerek i możliwość poważnych zaburzeń rytmu serca w dowolnym momencie”.

Aleksiej Nawalny odsiaduje wyrok dwóch i pół roku w kolonii przestępczej w Pokrovie instagram.com/navalny

Jak napisano w liście, poziomy potasu we krwi powyżej 6,0 mmol / litr zwykle wymagają natychmiastowego leczenia. Wyniki badań krwi Navalnego, które otrzymali jego prawnicy, wykazały, że poziom potasu we krwi wynosił 7,1 mmol. Lekarze zażądali od władz karnych kolonii natychmiastowego zbadania Nawalnego, „biorąc pod uwagę wyniki badań krwi i niedawne zatrucia”.

Alexander Buluban, który był jednym z lekarzy, którzy leczyli Nawalnego po jego pierwotnym zatruciu w sierpniu 2020 r., Opublikował zdjęcie wyników swoich badań krwi i powiedział, że jest to „absolutna wskazówka”, że potrzebuje pilnej pomocy medycznej, w przeciwnym razie „Umrze w ciągu kilku następnych dni”.. Większość z nich również przyłączyła się do wezwania do działania 70 znanych pisarzy, artystów i naukowcówKtóry podpisał list wzywający prezydenta Putina do zapewnienia Nawalnemu odpowiedniej opieki medycznej.

Aleksiej Nawalny przebywa w kolonii karnej PokrovSERGEI ILNITSKY / PAP / EPA

Rosyjska Służba Więzienna została poinformowana w poniedziałek, że chociaż stan zdrowia Aleksieja Nawalnego jest zadowalający, a wystawcy są codziennie badani przez lekarza pierwszego kontaktu – „za zgodą pacjenta przepisano mu terapię witaminową” – powiedziała też, że zdecydowała się na przenieś ją. Do szpitala więziennego. Jak podały rosyjskie media, Navalny trafi do obiektu w III Kolonii Wysokiego Bezpieczeństwa, zlokalizowanej we Włocławskim odzimierzu.

„Będą konsekwencje, jeśli pan Navalny umrze”.

Ostrzeżono Rosjan o stanie zdrowia Nawalnego. „Poinformowaliśmy władze rosyjskie, że są odpowiedzialne za to, co dzieje się z p. Nawalnym, który przebywa w kolonii karnej, i że społeczność międzynarodowa pociągnie ją do odpowiedzialności” – powiedział Jake Sullivan, doradca ds. Bezpieczeństwa narodowego prezydenta USA Joe. Biden w CNN. Jeśli chodzi o konkretne działania, które podejmiemy, przyglądamy się wielu różnym kosztom, które możemy nałożyć, ale nie będę ich ogłaszać na tym etapie. Jednak poinformowano nas, że będą konsekwencje, jeśli p. Nawalny zmarł – powiedział.

Po pierwsze, uzgodniliśmy z Unią Europejską i wieloma podobnymi demokracjami na całym świecie, które podzielają nasze stanowisko, nałożenie sankcji w odpowiedzi na to, co rząd rosyjski zrobił wobec Nawalnego w odpowiedzi na użycie przeciwko niemu broni chemicznej, czemu Sullivan dodał, że jest przeciwny. prawo międzynarodowe.

Alexey Navalny instagram.com/navalny

Putin „nie zajmuje się zdrowiem Nawalnego”

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział podczas poniedziałkowego spotkania z dziennikarzami, że prezydent Władimir Putin nie bierze udziału w badaniu stanu zdrowia przeciwnika Aleksieja Nawalnego i sprawdzaniu przestrzegania prawa Nawalnego w kolonii karnej. Pieskow powiedział, że nic nie wie o tym, że szef państwa „bada cokolwiek” w tej sprawie, ponieważ Kreml „nie monitoruje stanu zdrowia rosyjskich więźniów”.

Przekonany, że „nie może osobiście uwierzyć w zarzuty dotyczące krytycznej sytuacji wystaw”, Pieskow powiedział, jego zdaniem, że większość sygnatariuszy listu w sprawie wystaw „nie wie zbyt dobrze, kim jest Nawalny”.

Przedstawiciel Kremla stwierdził również, że wezwania do działań w obronie Nawalnego w Rosji pochodzą „od niektórych obywateli mieszkających za granicą”. Powiedział, że były to „prowokacyjne wezwania”. Ostrzegł, że demonstracje bez pozwolenia władz „automatycznie będą nielegalne”. Partnerzy Nawalnego zapowiedzieli masowe protesty w następną środę. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Rosji zaapelowało do Rosjan, by nie brali udziału w protestach, które nie zostały uzgodnione z władzami, a prokuratura w Moskwie ostrzegła przed „niedopuszczalnością naruszenia prawa”.

autor:pqv, tas // teraz, mtom

Główne źródło obrazu: SERGEI ILNITSKY / PAP / EPA

Leave a Reply

Your email address will not be published.